Nasze myśli – aktualności, informacje, zdjęcia…

Marek Alaszewski's Klan in concert

GRAMY DLA MARKA AŁASZEWSKIEGO
22 listopada 2016 g. 19:00
Warszawa, Klub Stodoła

22 listopada w warszawskiej Stodole o godz. 19:00 rozpocznie się wyjątkowy koncert gwiazd polskiego rocka „GRAMY DLA MARKA AŁASZEWSKIEGO”, z którego cały dochód przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację kolegi muzyka, ale też malarza i kompozytora, który doznał ciężkiego udaru mózgu.

Na scenie Stodoły wystąpią m.in.: Małgorzata Ostrowska, Lech Janerka, Stanisław Soyka, Jacek Kleyff, Marek Bałata, Olaf Deriglassow, Ryszard Rynkowski, Leszek Cichoński,  Dziki Chacewicz, Tomasz Jaśkiewicz, Piotr Nalepa, Wojciech Ruciński, Krzysztof Ścierański oraz muzycy zespołów: Perfect, VooVoo, Lady Pank, T.Love, Budka Suflera, Tilt, Turbo, Sex Bomba, Trubadurzy, Oldbreakout, TSA, Polanie,  SBB, Tipsy Train, Wild Pig i wielu innych.

Marek Ałaszewski  z wykształcenia jest artystą malarzem, a z zamiłowania kompozytorem, gitarzystą, autorem tekstów piosenek i wokalistą. Już jako student warszawskiej ASP rozpoczął swoją działalność muzyczną – był wokalistą i gitarzystą w zespole Pesymiści i Bardowie. W 1969 roku założył legendarny zespół Klan, w którym grał, dla którego pisał teksty oraz komponował muzykę. Był też współtwórcą pierwszego w Polsce widowiska baletowo-rockowego pt. „Mrowisko”. Po rozpadzie grupy w 1971 roku skupił się na działalności plastycznej, choć nie rozstał się z muzyką. Klan reaktywował w 1991. Do niedawna występował i był aktywny jako kompozytor i malarz. Niestety w maju br. doznał ciężkiego udaru, przeszedł dwie skomplikowane operacje. Obecnie przechodzi rehabilitację, która wymaga dużych nakładów finansowych. Rok temu Marek Ałaszewski brał udział w koncercie na rzecz Marka Karewicza, a dziś sam potrzebuje wsparcia.

Pomóżcie nam pomóc w powrocie Marka do zdrowia

Organizator:
Polska Fundacja Muzyczna i Klub Politechniki Warszawskiej „Stodoła”

Zapraszamy!
18:00 – otwarcie klubu
19:00 – rozpoczęcie koncertu

Bilety –  100 PLN (miejsca siedzące)
do kupienia w kasie klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
www.stodola.pl

 

 

Klan & Marek Ałaszewski LIVE!

8.05.2016 / 20:00 – Warszawa, Beerokracja

(wydarzenie na Facebooku)

Klan zagra o 20:45


ZDJĘCIA Z FUGAZI!

Zapraszamy do obejrzenia małej fotorelacji z występu w warszawskim klubie Fugazi. Kolejne koncerty niebawem! Autorem zdjęć jest znowu niezastąpiony Wojciech Mann (więcej na jego profilu na Facebooku):


Klan & Marek Ałaszewski LIVE!

11.03.2016 / 18:30 – Warszawa, Fugazi

Support: Lady Strange, White Highway

Bilety 15 zł

(wydarzenie na Facebooku)

Klan zagra o 20:45


CO SŁYCHAĆ?

Piękne zdjęcie Wojtka Manna jako idealne zaproszenie na koncert Klanu do klubu Fugazi!

klan mann 1

Kto nie słuchał rozmowy z Markiem Ałaszewskim w RadioJazz.Fm na żywo, może raz jeszcze na stronie radia – tutaj link – lub poniżej. Polecamy!

Marek Ałaszewski gościem RadioJazz.Fm! 25 lutego, godzina 19:00, audycja „The Seventies” Barnaby Siegela. W programie m.in. muzyka z albumu „Live Finland 1972” i dużo, dużo wspomnień.

Nowy CD! Gdy wydawało się, że archiwa Klanu nie kryją już żadnych ciekawostek i skarbów, stało się zupełnie inaczej… Wydany przez GAD Records „Live Finland 1972” to zapis jednorazowego, unikatowego spotkania Marka Ałaszewskiego, Tomasza Jaśkiewicza, Bronisława Suchanka i Janusza Stefańskiego. Klan, którego nie było ani wcześniej, ani później. Zagrał tylko raz. W Finlandii. Szczegóły na stronie wydawcy. Album dostępny w sieciach Empik, sklepach muzycznych oraz bezpośrednio u wydawcy.

cd_039_klan_finland_1972-wpcf_571x571